ПРИВЕТ!
Частина 1
Частина 2
Частина 3
Знайомство
Обов'язки
Робота з клієнтами
Друки
Прорахунки замовлень
Реєстрація замовлень та обіг коштів
Табель відвідування
Сайт та соцмережі
Відеостійки
Livingston School
Зберігання файлів, робота з сервером
Як побудована робота
Знайомство
Ми у Лівінгстоні вболіваємо за якісний дизайн без шаманства та води. Підприємець, бізнесмен чи творець якогось бренду для нас справжній герой! Незалежно від розмірів його бізнесу та часу на ринку. Ми щасливі, що є проактивні люди, котрі створюють робочі місця та продукти чи послуги на належному рівні. Федорів називає їх "Папа бренда" а ми, підтримуючи цю ідею називаємо себе хресними бренду.
Livingston - хресний твого бренду! - таке наше позиціонування, і саме з такої позиції ми взаємодіємо з клієнтами та їхніми бізнесами. Ми не налаштовані на одноразові стосунки, нам цікавіше будувати довгострокові, міцні, дружні відносини.
Менеджер у цих взаємостосунках відіграє надзвичайно важливу роль, та бере на себе важливі функції з якими ти познайомишся в наступному пункті цього посібника. Але забігаючи наперед скажу, що менеджер це дивовижна людина, котра уміє робити багато справ "одночасно" та тримати усе під контролем. Я в тебе вірю, в тебе все вийде!
Якщо за освітою ти не менеджер, тут можеш ознайомитись із цією професією взагальному http://profchoice.ru/atlas-professij/professiya-menedzher

Загальна інформація яку тобі потрібно знати:

Розміри
Тобі часто доведеться працювати з розмірами, і тому важливо запам'ятати чітке правило: при вказуванні розміру спочатку вказується ширина потім висота. Наприклад візитка має розмір 90х50 мм.

Матеріали: композит, пвх, акрил, оракал, банер, ван вей віжн, блубек і т. д. - згодом ми розповімо тобі про кожен з цих матеріалів.

Основні напрямки нашої діяльності: дизайн, навчання, друк, реклама на відеостійках, архітектура та дизайн інтер'єру.

Дизайн
Ознайомитись із різними типами формату дизайну та глянути наші роботи ти можеш тут http://livingston-design.com/portfolio

Логотип та фірмовий стиль - якщо уявити що бренд це людина, то неймінг це ім'я цієї людини, а логотип і фірмовий стиль це обличчя та стиль одягу та поведінки цієї людини.

Борд (Біллборд) - найбільш поширений формат зовнішньої реклами на території України. Привертає увагу своїм розміром. Стандартний розмір 6х3 метри.

Сітілайт - це хороший засіб комунікації з пішохідною аудиторією, оскільки, він може бути розміщений у центральній, не проїзній частині міста.
При розміщенні, попри дорогу, на тротуарі – однаково добре працює на автомобілістів та пішоходів. У дизайні сітілайтів важливий контраст, цілісність та зрозумілість. Добре працюють носії з конкретними пропозиціями, або іміджеві макети. Стандартний розмір 1,2х1,8 м.

Афіша постер - переважно А формату (А4, А3, А2, А1) У дизайні афіш та постерів важливий чіткий порядок, ієрархія елементів у макеті та композиція в цілому – вона має добре привертати увагу навіть у невеликому розмірі.

Меню чи каталог – це продавець послуг, або товарів. І надзвичайно важливо, щоб вони були дуже добре пропрацьовані.
Тут потрібно врахувати все – формат, розмір, тип друку, стилістичні ходи.
Ми розробляємо різні за складністю та типом меню чи каталоги. Фотоменю, або ж стримані ідеально зверстані багатосторінкові видання.

Візитки - це спосіб легко та красиво передати контактні дані при знайомстві на зустрічі, конференції чи виставці.
Виготовляється зі щільного паперу, картону, а рідше – на пластику. Можна застосовувати гаряче тиснення, дизайнерський картон чи шовкотрафаретний друк. Стандартний розмір 90х50 мм.

Пластикові картки - дисконтна програма, картка на знижку чи можливо подарунковий сертифікат, все це можна зробити в форматі пластикової картки. Стандартний розмір 86х54 мм.

Флаєр - вид друкованої рекламної продукції яка наразі стає архаїзмом але й досі має певну ефективність для деяких видів бізнесу і спроможна спровокувати вашу цільову аудиторію до певних дій.

Дизайн для соцмереж - дизайн макетів постів в інстаграмі чи фейсбуці.


Навчання - Livingston school – це школа дизайну та особистісного розвитку.
Вона є платформою для неформальної освіти в місті Коломия, яка створена з метою об'єднати активних людей, що горять бажанням пізнавати нове та підкорювати власні вершини!
Ми відкриті до співпраці, пропозицій та свіжих ідей!
http://livingston-design.com/school
По школі тобі важливо знати такі моменти:
- курси в наявності (на які курси йде набір, ціна, вимоги, та загальна інформація про курс)
- Зайнятість навчальної аудиторії (доступно через гугл календар)
- Ми беремо участь у розробці різних навчальних програм, та готові бути співорганізаторами тренінгів та курсів.


Друк та виготовлення реклами - розробити дизайн це ще не все, важливо його правильно та якісно втілити. Про різні типи друку, види, матеріали ти більше дізнаєшся в розділі "Друк" даного посібника.


Реклама на відеостійках - рекламний носій, який є в рази ефективнішим за типові, оскільки, рухоме зображення привертає значно більше уваги в місцях скупчення людей. http://livingston-design.com/videoreklama
Детальніше про роботу з відеостійками теж в одноіменному розділі посібника.


Архітектура та дизайн інтер'єру - в цьому напрямку ти працювати не будеш, але важливо знати що в нас таке є, і ми вміємо змоделювати багатоквартирний будинк або створити красивий лаконічний дизайн квартири магазину чи ресторану. Іноді клієнтам можна продати і цю послугу.
Обов'язки
 • Робота з клієнтом (комунікація, зустрічі, прийом замовлень, поради)
 • Залучення нових клієнтів
 • Прийом/прорахунок/видача замовлень
 • Комунікація з партнерами, працівниками, виконавцями, постачальниками та підрядниками
 • Заливання файлів для друку
 • Контроль якості та руху доставок та передач з друками
 • Реєстрація замовлень
 • Ведення табелю відвідування
 • Ведення касових витрат
 • Супровід нашого сайту (портфоліо)
 • Ведення соцмереж
 • Написання текстів, слоганів, копірайтинг
 • Генерація ідей
 • Робота з відеостійками
 • Менеджмент Livingston School
Робота з клієнтами

Клієнт наше все! Ми щиро захоплюємось та вболіваємо за хороших клієнтів, які відкриті до нового та розуміють чому, куди і за чим прийшли.

Давай розберемось хто такий клієнт? Наш клієнт це власник (Папа) бізнесу який особисто займається усім що зв'язане з маркетингом, або менеджер який працює на якусь компанію. І спілкування з ними різне - власник майже завжди зразу на місці приймає рішення та чітко пояснює що добре а що ні. Менеджер ж зобов'язаний все затвердити з начальством, і відповідно це займає більше часу а також є шанс зробити все як просили але не вгодити власнику, оскільки до його думки ми не маємо прямого доступу. Це загальна класифікація, крім того існує дуже багато інших класифікацій та розподілів притаманній саме нашому бізнесу, з ними ти і сам колись розберешся на практиці.

В твою роботу входить безпосереднє спілкування з клієнтами різними засобами: вживу, телефонними дзвінками, вайбером, телеграмом, інстаграмом, месенджером чи електронною поштою.

Відповідні мобільні додатки встановлені на робочому смартфоні, а також у тебе буде доступ до робочої електронки.

В твоїй компетенції відповіді на практично всі запитання клієнта: що і скільки буде коштувати, терміни виготовлення, ціни, стадія виконання його замовлення та інше. Для того щоб могти відповідати на них тобі потрібно добре вивчити та зрозуміти цей посібник і виконувати щоденні завдання згідно його підказок.

У відео описати наших постійних клієнтів та їхні типові задачі. Також познайомити з тим де і як шукати макети.

Обмін файлами
У повсякденній роботі у нас виникають потреби обміну файлами з замовниками, клієнтами чи підрядниками. Для цього ми використовуємо телеграм, електронну пошту та файлообмінники (найчастіге фекс)

Порядок роботи з замовленням на дизайн
 1. Заповнення брифу (вияснення деталей, що саме потрібно клієнту, якщо дизайн то не забути запропонувати друк, в брифі вказати всю інформацію що має бути в макеті. Якщо клієнт не знає про що саме він хоче сказати макетом додатково можна запропонувати послугу написання слогану)
 2. Прорахування ціни (точно або приблизно, залежно від ситуації)
 3. Узгодження строків (якщо клієнт має ще надати якісь матеріали чи інформацію для створення макету, наголосити що відлік часу починається з моменту надання цих даних)
 4. Завдаток (ми беремо 50% передплати за дизайн та 75% за виготовлення чи друк) і тільки тоді беремось до роботи. Це правило не діє на клієнтів з категорії "постійні"
 5. Фіксація замовлення в внутрішній системі (Гугл таблиця)
 6. Передача замовлення дизайнеру в розробку (Трелло)
 7. Презентація замовнику виконаної роботи (перед відправкою чи презентуванням клієнту, важливо перевірити макет на наявність помилок та відповідність до побажань клієнта)
 8. Врахування правок клієнта, якщо такі є.
 9. Затвердження макету (відбувається шляхом підписання клієнтом роздрукованого макету, або чіткою відповідю в каналі комунікацій "макет затверджую" тощо) важливо наголовшувати клієнту уважно перевірити макет на предмет опечаток та помилок, відповідності контактних даних і таке інше.
 10. Підгтовка до друку чи виготовлення/передача клієнту макетів/відправка на друк.
 11. Повний розразунок з клієнтом

Порядок роботи з замовленням друку
 1. Заповнення брифу деталями (вид продукції, тип друку, матеріал, пост обробка, тираж строки тощо)
 2. Прорахування ціни (точно або приблизно, залежно від ситуації)
 3. Узгодження строків (якщо клієнт має ще надати якісь матеріали чи інформацію для створення макету, наголосити що відлік часу починається з моменту надання цих даних)
 4. Завдаток (ми беремо 50% передплати за дизайн та 75% за вигтовлення чи друк) і тільки тоді беремось до роботи. Це правило не діє на клієнтів з категорії "постійні"
 5. Фіксація замовлення в внутрішній системі (Гугл таблиця)
 6. Передача замовлення підряднику для виготовлення
 7. Доставка замовлення в наш офіс
 8. Перевірка якості виконаної роботи та відповідність до замовлення (тираж, матеріали, тип друку)
 9. Віддача клієнту замовлення (запропонувати доставку замовлення клієнту за додаткову плату)
 10. Повний розразунок з клієнтом

Ціни
Ціни на дизайн, друк та інші послуги є в тебе в прайсах, але як саме вони прораховуються ми розглянемо з тобою у відео на прикладі. Крім того в посібнику буде описаний процес прорахунку цін, що не вказані в прайсі.
Прорахунки вартості замовлень

На всі основні послуги в тебе є прайс з цінами, але не все так просто.
В тебе є прайс на широкоформатний друк, цифровий друк, офсетний друк та на виготовлення, порізку і матеріали.


Основні види друку відносно технології:

 • Офсетний друк - технологія друку, за якої фарба з друкарської форми переноситься на сприймаючу поверхню (матеріал, що задруковується) не напряму, а за допомогою проміжної еластичної поверхні, фактично — через проміжний, офсетний циліндр. Відповідно, на відміну від інших способів друку, зображення на друкарській формі — не дзеркальне, а пряме. Офсетний друк — поширений вид виробництва друкованої продукції.
  Офсетний друк використовується для друку поліграфії при більших тиражах, обладнання для офсетного друку це порівняно велика машина, один два листа друкувати таким типом друку не вигідно. Видрукована продукція не боїться вологи та вигорання. Таким типом друкуються газети, журнали, флаєри великими тиражами а також іншу продукцію. https://www.youtube.com/watch?v=jEwlrJnub2c
 • Цифровий друк - виготовлення тиражної друкованої продукції за допомогою «цифрового» обладнання - пристроїв, що друкують безпосередньо з електронних файлів і використовується не офсетну технологію, а технологію прямого нанесення фарб. Більш відома технологія для друку поліграфії, лазерний друк. Видрукована продукція не боїться вологи та вигорання.
 • Сублімація - Сублімаційний друк — створення малюнка фарбою або чорнилом, коли під впливом високих температур вони переходять з рідкого або твердого стану в газоподібний і глибоко проникають в структуру матеріалу. Використовується рідко, в основному при друці на одязі чи посуді.
 • Шовкографія - Трафаретний друк — друк через форму, яка виконана на спеціальній сітці. Відбиток створюється в результаті продавлювання фарби крізь друкувальні елементи форми на задруковуваний матеріал у процесі руху ракеля по формі. Використовується рідко, в основному для друку на пакетах.
 • Тиснення - Ембосування — це поліграфічний процес, що відноситься до післядрукарської обробки продукції, що проводиться на ручних, напівавтоматичних і автоматичних пресах для тиснення, заснований на припресовці гарячим або холодним способом металізованої чи пігментної фольги або полімерної плівки з напиленням потрібної речовини для поліпшення привабливості упаковки, етикетки або рекламно-акцидентної продукції.
 • Струменевий друк — безконтактний цифровий спосіб друку, при якому елементи зображення формуються на задруковуваному матеріалі краплями рідкої фарби (чорнила). Найдоступніший вид друку, струменеві принтери є практично в кожному офісі. Надрукована на таких принтерах продукція боїться вологи ти відносно швидко вигорає, що звужує можливість її використання.
 • Уф друк - Друк ультрафіолетовими чорнилами — новий напрямок у застосуванні друкованої продукції. УФ-технологія дозволяє друкувати як на рулонних, так і на твердих листових матеріалах, таких як стінові та стельові панелі, композитні матеріали, керамічна плитка, коркове покриття, лінолеум, килимове покриття, дерево, ДВП, ДСП, оргскло і скло, шпалери, полотно, тканина, картон і папір, плівка, пластик і ПВХ, металеві поверхні і багато іншого. Використовується для друку на різних твердих поверхнях. Пластик, скло метлал чи дерево.

Основні види друку відносно виготовлення продукції якими користуємось ми:

 • Поліграфія - цифровий та офсетний друк. Використовується для друку ділової та рекламної продукції. Візитка, флаєр, афіша, буклет, календарі, меню, багатосторінкові видання, записники, та багато іншого.
 • Широкоформатний друк - дозволяє надрукувати великі розміри. до 3 метрів в ширину. Друк на матеріалах: оракал, ван вей віжн, банер, холст, шпалери, прапорна тканина, сітілайтний папір та блубек. Буває сольвентний та екосольвентний.
 • Лазерна різка та гравіювання
 • Плотерна різка
Приклади паперу які використовує wolf.ua
така розкладка є в нас в офісі
відповідно ти можеш показати її замовнику, щоб він зразу розумів на чому буде надруковано його замовлення
Широкоформатний друк
Буває двох видів: сольвентний та екосольвентний.
Сольвентний друк це друк нижчої якості, використовується в основному для друку бордів оскільки зображення з близької відстані не добре читаються.
Екосольвентний друк це друк кращої якості, його ще називають інтер'єрним.

Для цих двох видів друку використовують однакові матеріали:
  Самоклейка, плівка Oracal
  Використовується коли потрібно щось заклеїти друком: пвх, пластик, скло, метал, композит, вікна, двері, автомобілі. При виготовленні вивісок. Також для виготовлення стікерів та наліпок. Можна різати ножем чи ножицями або на плоттері. Використовується для виготовлення табличок коли ліпиться на ПВХ.


  Банер
  Друк на банері відрізняється своєю довговічністю, та стійкістю до природніх факторів. Використовується для друку різних перетяжок, бордів, фотозон, оформлення сцени чи стін.
  Банерна сітка
  Банерна сітка це альтернатива банеру, використовується коли банер може виявитись занадто важким та масивним, дуже часто при оформленні сцени, або коли встановлення планується в місці, де сильний вітер може розірвати банер.


  Папір BlueBack
  Використовується для поклейки на площину білбордів, при екосольвентному друці може використовуватись як дешева альтернатива фотообоїв.
  Папір плакатний (Сітіпапір)
  З назви зрозуміло, що цей матеріал використовують для друку сітілайтів, також можна друкувати будь-які плакати чи зображення. Ціна друку на даному папері достатньо низька.
  Плівка перфорована One Way Vision

  Використовується для заклейки вікон та скла, коли важливо забезпечити пропускання світла.


  Крім того є матеріали які друкують тільки екосольвентним друком:
    Світлорозсіювальна плівка Oracal 8100
    Прозора плівка для друку, використовується практично як оракал, але коли потрібна прозорість. Цікаво дивиться на склі та прозорому пластику, використовується при виготовленні світлових вивісок.


    Художнє полотно (холст)
    Використовується для друку холстів, репродукцій і інших художніх задумок.
    Прапорна тканина
    З назви зрозуміло, використовується для друку прапорів, але існують і менш очевидні варіанти використання, наприклад коли потрібен друк на чомусь, максимально схожому на тканину.
    Фотошпалери фактурні
    Якісні миючі шпалери з друком. Для дизайнерських та рекламних рішень.
    Оракал + пвх 3,4,5мм
    Якщо поєднати оракал та пвх виходять таблички, стенди, якщо додати бортик то можна виготовити куток споживача, чи стенд для школи. Крім того можна додати кишеньки під лист А5, А4 чи А3, або кишеньку-коробочку.
    Усі ці матеріали з двома видами друку є у нас у пробах друку, також там розписано що і для чого найчастіше використовується.
     Банери
     Тут важливо розуміти і відрізняти один момент, банером також називається рекламна площина. Ось визначення: Банер (англ. Banner - транспарант, прапор) - вид широкоформатної поліграфічної продукції, що являє собою прямокутне полотно з текстовою або графічною інформацією рекламного характеру. Для посилення ефекту зображення на банері часто супроводжується рекламним слоганом. Широкоформатний друк банерів є одним їз пріоритетних напрямків зовнішньої і інтер'єрної реклами.
     Тобто коли клієнт приходить і каже що йому потрібен банер - потрібно розібратись чи йому просто потрібно надрукувати щось на банері, чи можливо він хоче дизайн борда.
     $2000
     Fee for the course
     7 experts
     Lecture and do master class during course
     30 persons
     Average amount of people in a group
     9 days
     Course duration (one day off included)
     Made on
     Tilda